Поштовани родитељи будућих првака

Упис деце у први разред за школску 2024/2025. годину почиње 01. априла 2024. године и траје до 31. маја 2024. године.

У први разред се уписују деца рођена од 01. марта 2017. године до 28. фебруара 2018. године.

За превремени упис у први разред могу се пријавити деца рођена од 01. марта до 31. августа 2018. године.

Пријава за упис и заказивање термина за тестирање

Пријава за упис се врши преко портала е- Управе

Да би извршили пријаву  потребно је да:

• Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs
  • Покренете услугу на Порталу е- Управа (Услуге ——- Образовање——- е- Заказивање термина у ОШ)
  • Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада.

Родитељи са дететом долазе у школу на упис у термину који су сами одабрали.

Сва потребна документа, школа преузима по службеној  дужности – електронским путем :

• Извод из матичне књиге рођених;
  • Уверење о пребивалишту;
  • Уверење о похађању припремног предшколског програма;
  • Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење.

*Изузетак је лекарско  уверење које је потребно да родитељ достави школи, уколико је преглед обављен код приватног лекара или у војној здравственој установи.

Проверу сремности врши педагог школе у  истом термину кад се врши упис.

Родитељи који не успеју да закажу упис преко е- Управе потребно је да се обрате секретару школе на број телефона 011/3612-545 сваким радним даном од 9:00-14:00.

Будућим првацима желимо срећан полазак у школу!