Пробно теситрање ученика осмог разреда.

У петак 13. и суботу 14. априла одржаће се c. Пробно тестирање је симулација завршног испита и циљ му је припрема ученика осмог разреда за полагање за завршни испит.

Тест из математике се ради у петак, 13.04.2018.године од 12:00 до 14:00 часова.

Тест из српског језика се ради у суботу, 14.04.2018. године од 9:00 до 11:00 часова.

Комбиновани тест се ради у суботу, 14.04.2018.године од 11:30 до 13:30 часова.

У петак ће ученици осмог разреда имати наставу до 11:30, а у суботу је потребно да дођу у школу до 8:30 часова.

Пробни испит је прилика да се ученици упознају са редоследом корака, обавезама и правима у вези са завршним испитом;

На пробном испиту ученици ће имати прилику да на непознатим задацима провере своје знање у одређеној области предмета;

Резултати са завршног испита се не оцењују, али се користе у планирању даљих активности за припремање ученика за завршни испит;

Након испита из математике, ученици ће анонимно попуњавати упитник који ће добити од дежурних наставника.

Тестирање ће се одржати у фискултурној сали.

Дозвољен прибор за рад на пробном завршном испиту је:

За математику: графитна оловка, хемијска оловка, гумица, троугао, лењир и шестар;

За српски језик: графитна оловка, хемијска оловка и гумица;

За комбиновани тест: графитна оловка, хемијска оловка и гумица.

Од личних ствари на испит се може унети само вода/освежавајући напитак, а све остале ствари се одлажу на посебно место током трајања испита.

За време трајања пробног теста забрањено је уношење мобилних телефона и других средстава комуникације.